Кошик
340 відгуків
Резиновая плитка для детской и спортивной площадкиузнать цену

Сенсорна гра на дитячих майданчиках

Сенсорна гра на дитячих майданчиках

Майданчик - це набагато більше, ніж просто розважальний простір для дітей. Вона складає основу загального розвитку дитини і є невід'ємною частиною його соціального життя. Ігрові майданчики - це місця, де діти розвивають свої соціальні, емоційні, фізичні і розумові навички. В результаті дитяча площадка повинна бути спланована таким чином, щоб стимулювати цей розвиток та підвищити цінність їх ігрового часу.

 
Включення сенсорних елементів в ігрову зону допомагає стимулювати різні почуття, такі як дотик, зір, слух та кінестетичну сприйняття. Сенсорна гра часто включає складні форми навчання і спонукає дітей мислити творчо і збагачує їх ігровий досвід. Це також дозволяє дітям повністю зануритися в гру, заохочуючи їх до творчості та покращуючи їх дрібну моторику.
Читайте далі, щоб дізнатися більше про те, як сенсорна гра на дитячих майданчиках може допомогти дітям максимально використовувати свій ігровий час.


Переваги сенсорної ігри для дітей

 

  • Розвиває почуття

Вивчення світу з допомогою п'яти почуттів допомагає дітям всіх здібностей ставитися до навколишнього світу і розуміти, як все працює. Сенсорна гра не обмежується класами. Уявіть собі ігровий майданчик, де діти можуть досліджувати грубу кору дерева або відчувати різні текстури поверхні під ногами.

Всі ці сенсорні відчуття є важливою частиною їх розвитку, оскільки мозок записує їх для використання в майбутньому.

  • Розвиває дрібну моторику

Прості заняття, такі як обертання, лазіння і розгойдування, роблять набагато більше, ніж просто розвивають у дитини верхню і нижню частини тіла і силу духу. Вони розвивають грубу і дрібну моторику і стимулюють вестибулярну систему - систему, яка відповідає за ваш баланс і координацію.

Більшість ігрових майданчиків повні активних ігрових елементів, таких як нестандартні альпіністські щити з зачепами , канатні лаз, підвісні сходи і зони для скелелазіння. Ці елементи покращують загальну моторику. На відміну від них, сенсорні ігрові елементи допомагають дітям маневрувати в навколишньому світі і сприяють їх розвитку і зростання. Ці компоненти ігрового майданчика полегшують різні моделі гри; отже, вони зміцнюють різні навички розвитку.

  • Підвищує креативність

Сенсорна гра дає дітям свободу вирішувати, як грати. Це спонукає їх мислити творчо і дізнаватися про свої уподобання на ходу. Взаємодіючи з різними матеріалами, діти вчаться регулювати свої навички у відповідності зі своєю уявою і стають майстернішими в просторових концепціях.

Самостійні сенсорні дослідження спонукають дітей використовувати свою уяву, тим самим покращуючи їх навички вирішення проблем. Таким чином, сенсорна гра працює як каталізатор творчості і новаторського мислення, дозволяючи їм обробляти всі безцінні стимули, які вони отримують.

  • Забезпечує активне навчання

Сенсорний досвід спонукає дітей добре виражати себе, описувати свій досвід, співпрацювати зі своїми товаришами по іграх і розвивати свої навички вирішення проблем.

Наприклад, коли вони бачать, чіпають чи нюхають щось, вони набувають словниковий запас, щоб описати свій досвід. Точно так само елементи лазання в ігровій зоні покращують їх здатність орієнтуватися в обладнанні і спонукають їх продовжувати спроби добитися в цьому успіху.

Вони також вчаться взаємодіяти і співпрацювати з іншими дітьми при сходженні на спорудження.

Обладнання заохочує однорангових взаємодія, допомагає дітям практикувати співробітництво, ділитися информцией, обмінюватися інформацією і їздити по черзі.

Таким чином, сенсорна гра пропонує практичне і активне навчання і є важливою частиною їх соціального досвіду на ігровому майданчику.

 

Основні характеристики сенсорних ігрових майданчиків


Якщо ви плануєте створити сенсорну ігровий майданчик, вам буде корисно знати, що принесе користь її маленьким користувачам. Ось кілька функцій, які необхідно включити, щоб створити унікальну, творчу, безпечну і приємну ігровий майданчик для маленьких дослідників, таким чином задовольняючи всі їх потреби під час гри.


Вони доступні всім


Інклюзивні ігрові майданчики допомагають дітям з обмеженими можливостями користуватися ігровим майданчиком разом зі своїми однолітками. Наприклад, ігрові платформи і конструкції з пандусами дозволяють дітям з інвалідними колясками вільно пересуватися без будь-яких аварій.
Точно так само установка балансирів і каруселей, доступних для інвалідних колясок, що відповідають стандартам безпеки, може запропонувати цінну вестибулярну сенсорну стимуляцію у дітей з різними здібностями.

 

Інклюзивна ігрове обладнання


Хоча більшість ігрових майданчиків пропонують дітям сенсорну стимуляцію, по-справжньому сенсорні ігрові майданчики спроектовані таким чином, щоб підтримувати сприятливу і інклюзивну середовище для всіх. Сенсорні ігрові зони є инклюзивными, тобто вони розроблені таким чином, щоб дозволити дітям всіх здібностей грати разом і відчувати себе залученими і пов'язаними.
Таким чином, сенсорні ігрові майданчики включають в себе певні елементи, покликані стимулювати почуття. Наприклад, пісочниці пропонують дітям тактильні відчуття, коли вони можуть маніпулювати об'єктами, матеріалами і текстурами і демонструвати чутливість до дотиків.
Точно так само гойдалки, каруселі та яскраві конструкції стимулюють різні почуття, спонукаючи дітей з будь-яким рівнем підготовки займатися і досліджувати місцевість.

 

Вони заохочують дослідження на відкритому повітрі


Сенсорна ігрова зона запланована у природному середовищі, що дозволить дітям максимально використовувати своє оточення. Це дозволяє їм взаємодіяти з навколишнім середовищем - бачити, чути, торкатися і нюхати світ навколо себе.
Наприклад, майданчик з ароматними квітучими рослинами і стежка, доступна для інвалідних колясок, буде вважатися сенсорної ігровим майданчиком. Також можуть бути музичні інструменти, щоб стимулювати слух. Такі елементи можуть допомогти дітям досліджувати природу в структурованої і безпечної середовищі.


Вони безпечні і прості в навігації


Сенсорні ігрові майданчики спонукають дітей впевнено досліджувати околиці, використовувати свої здібності і переборювати труднощі, не побоюючись падінь і травм. Отже, безпека є ключовим фактором, який варто враховувати при встановленні ігрового обладнання або покриття ігрового майданчика.
Наприклад, все ігрове обладнання, встановлене на таких територіях, має відповідати всім вимогам до покриття ігрових майданчиків. Точно так само власники ігрових майданчиків повинні вкладати кошти в захисне гумове покриття, яке не тільки додає елемент кольору і текстури ігровому майданчику, але також знижує ризик посковзнутися і отримати серйозні травми при падінні.
Крім того, сенсорні ігрові майданчики повинні бути позбавлені вузьких просторів і нерівних поверхонь, щоб діти всіх здібностей могли легко орієнтуватися в просторі.

 
Підведення підсумків


Сенсорна гра на дитячих майданчиках покликана задіяти всі органи чуття дітей, сприяючи їх росту і розвитку. Вона покращує когнітивні, тактильні, грубі і дрібні моторні, емоційні, соціальні і мовні навички дитини. Не дивно, що більшість шкіл, громадських діячів і дитячих установ по всьому світу прагнуть включити сенсорні ігрові елементи в свої ігрові майданчики.
Використовуйте цінну інформацію і поради, представлені в цій статті, щоб створити насичений і захоплюючий ігровий процес для всіх дітей, які відвідують ігровий майданчик.

Інші статті